Dzień informatyka w grupie II

W dniu  08 czerwca obchodziliśmy dzień informatyka z tej okazji dzieci z grupy II  dowiedziały się, kto to jest informatyk, co to jest komputer i do czego służy.

Na początku dzieci wysłuchały wiersza pt. Mój kolego komputer i rozmawiały na temat tego jak wygląda komputer, co robi groźny wirus, czy komputer może zastąpić prawdziwego kolegę. Dzieci układały robota z pociętych elementów, grały w karty w czarnego robota ( odmiana czarnego Piotrusia).  Zgaduj – zgadula części komputera – rozwiązywanie zagadek słownych dopasowanie obrazka do rozwiązania zagadki. Zabawa słowna chciałbym mieć komputer, który… Zabawy te miały na celu rozbudzenie  zainteresowań nowoczesną techniką, Przyswajanie podstawowych pojęć , takich, jak komputer, klawiatura, monitor, myszka, głośnik, drukarka. Dzieciom bardzo podobały się takie zabawy, później bawiły się w naszym kąciku informatycznym .

Monika Chłapek