Majowa łąka – zajęcia tygodniowe w grupie IV

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Drugi tydzień maja w naszej grupie upłynął na poszerzaniu wiedzy przyrodniczej. Wiersze i opowiadania były inspiracją do rozmów i wypowiedzi dzieci  dotyczących poznawanych zwierząt, przywoływały spostrzeżenia, przygody, doświadczenia przekazywane spontanicznie przy konkretnym temacie. Wśród omawianych gatunków znalazły się żaby, pszczoły, mrówki i motyle. Dzieci poznawały gatunki żab, motyli, ich wygląd, nazwy, cykle rozwojowe, zwyczaje pszczół, pracę mrówek, a także sposoby obrony przed wrogami. Wykonywały ćwiczenia związane z symetrią, rysowały szlaczki literopodobne, odczytywały wyrazy, rozwiązywały zagadki i zadania matematyczne. Oglądały reprodukcje obrazów przedstawiających łąkę i same stworzyły piękne, barwne motyle z kolorowych tuszy.

Agata Adamska