Przedszkolaki z drugiej grupy

Wrzesień to dla dzieci początek nie tylko nowego roku szkolnego, ale też nowej grupy po wakacyjnej przerwie, nowego miejsca w przedszkolu, znaczków w szatni, zabawek w sali, koleżanek i kolegów. I dlatego szczególnie w pierwszych tygodniach miesiąca dzieci poznawały swoje imiona, siebie nawzajem, uczyły się zasad związanych ze wspólną zabawą i bezpieczeństwem podczas pobytu w sali „Króliczków”, na spacerach, w ogrodzie przedszkolnym, jak również podczas wspólnych posiłków w jadalni.

W Dniu Przedszkolaka dzieci wspólnie bawiły się w sali uczestnicząc w zabawach ruchowych, improwizując ruch do muzyki. Wzięły udział w koncercie online. Z wielką ochotą kolorowały rysunki różnych postaci z bajek.

Rozpoczęły się już także zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez instruktorów ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, które w tym tylko miesiącu odbywają się w naszym przedszkolu.

Agata Adamska