Spotkanie dzieci z grupy I z Panią Jadwigą Mączyńską – prezentacja baśni “Zaczarowane ręce”

Dzisiaj – 13 lutego, maluszki miały przyjemność posłuchać baśni “Zaczarowane ręce”, opowiadanej przez Panią Jadwigę Mączyńską – wydawczynię audycji dla dzieci “Błystek” internetowej rozgłośni PRYZMAT. Pani Jadwiga, swoją piękną narracją, wspomaganą kukiełkami, rekwizytami, ilustracjami, oraz nastrojową muzyką,  wzbudziła wśród dzieci wielkie zaciekawienie. Jej opowieść, oparta na motywach starej mazurskiej legendy o Kasi i Jaśku, pozwoliła dzieciom zrozumieć, jak ważna w życiu jest miłość i zgoda oraz, że przysłowie “zgoda buduje a niezgoda rujnuje” zawsze jest bardzo aktualne. Bardzo Pani Jadzi dziękujemy za poświęcony dzieciom czas i już z niecierpliwością czekamy na następną, zapewne równie pasjonującą opowieść.

Barbara Gąsiorowska