Świętujemy 11 listopada – grupa II

Tematem realizowanym w naszej grupie, w tym krótkim tygodniu była Polska – moja ojczyzna. Dzieci poznały  Legendę o Lechu i Orle Białym z pomocą obrazków historyjki, mówiącą o powstaniu państwa polskiego, o pierwszej stolicy Gnieźnie. Słuchając wierszy i piosenek zdobywały wiedzę o symbolach narodowych, a utwór Cz. Janczarskiego Barwy ojczyste stał się inspiracją do malowania polskiej flagi. Wyrazy Polska i  flaga umieszczone zostały na tablicy, aby można było zapamiętać ich obraz graficzny. Dzieci uczyły się fragmentu hymnu i tego, jak należy się zachować podczas jego wykonywania.  W czasie układania  wspólnej flagi wszyscy pięknie ze sobą współdziałali i zebrani wokół niej słuchali piosenki zaczynającej się od słów Błyszczy w słońcu flaga Polski….

Agata Adamska