Warsztaty grupy III w pracowni ceramiki artystycznej

W poniedziałek 19 września rozpoczęliśmy nasze zajęcia poza przedszkolem.  Grupa III poznała pracownię ceramiki, jej wyposażenie, a przede wszystkim najważniejszy w tym miejscu piec służący do wypalania wytworów z gliny.

Dzieci zapoznane zostały z tematem pracy i świetnie radziły sobie podczas wykonywania kolejnych elementów według przedstawionego wzoru. Tworzyły kolorowe ptaszki wycinane w  płaskim kawałku gliny, ozdabiane i malowane. Powstały piękne prace tak różne, jak inne i niepowtarzalne jest każde dziecko. W wolnej chwili z niewykorzystanej gliny Samuel ulepił małego krokodyla, a Dominik pięknego muchomora. Pozostało nam jeszcze zaczekać, aż zostaną wypalone w tym właśnie piecu w pracowni.