WIELKANOC TUŻ TUŻ – GRUPA II

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W poniedziałek 3.04.2023 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na niebiesko, a panie Ania i  Marcelina przygotowały specjalnie dla nas zajęcia, by przybliżyć nam, co to jest autyzm. Opowiedziały nam o dzieciach, które inaczej niż my odbierają świat, ale tak  jak wszystkie dzieci potrzebują miłości, akceptacji i zrozumienia.

W tym tygodniu kontynuowaliśmy tematykę związaną z Wielkanocą. Odgadywaliśmy zagadki słowne , dźwiękowe i obrazkowe o  tematyce świątecznej.  Wykonaliśmy podstawkę pod pisankę – Kurkę. Bawiliśmy się w pocztę pisankową, ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję.  Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne: ćwicząc liczenie i  klasyfikowanie.

We wtorek, przed pójściem  do SCKM, odwiedził nas zajączek z Alma Spei.

Po spotkaniu z zajączkiem szybko się ubraliśmy i powędrowaliśmy na zajęcia.

A tam, jak zwykle czekała na nas porcja wspaniałej zabawy.

Joanna Rebes