Wtorkowe cykliczne zajęcia ogólnorozwojowe w grupie IV

W każdy wtorek w naszej grupie odbywają się zajęcia prowadzone przez Panią Agnieszkę i Panią Marzenę w ramach współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, mieszczącym się w pobliżu przedszkola, przy ul. Wietora 15.

Zajęcia mają na celu rozwijanie i stymulowanie zmysłów poprzez zabawy sensoryczne, rozwój dzieci pod kątem emocjonalnym, intelektualnym jak i społecznym. Podczas zajęć rozbudzana jest aktywność dzieci, zaspokajana jest również ich naturalna potrzeba ruchowa.

W ostatni wtorek dominowały zabawy z chustą KLANZA oraz z liną, w trakcie których ćwiczony był refleks, koordynacja wzrokowo i słuchowo – ruchowa, zmysł dotyku i wzroku. Warsztaty wyzwalały wiele emocji, uczyły współpracy, współdziałania, umiejętności rywalizacji w zadaniach indywidualnych i zespołowych.

Agata Adamska