Dzieci z grupy II wiedzą już, dlaczego i w jaki sposób należy dbać o przyrodę.

W minionym tygodniu, dzieci z grupy II dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, jak można jej pomóc poprzez sprzątanie, segregowanie śmieci, sadzenie roślin. Podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw i spacerów dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Poznały wiele pojęć i trudnych słów, związanych z ekologią. Wiedzą już co znaczy pojęcie “ekologia”, co to jest recykling. Poznały w teorii i praktyce, jak segregować śmieci. Zachęcono dzieci do dbania o przyrodę, do racjonalnego korzystania z jej zasobów, kształcenia codziennych nawyków proekologicznych. Uwrażliwiono dzieci na piękno świata przyrody oraz starano się wykształcić poczucie odpowiedzialności za jego prawidłowe funkcjonowanie.

Nasze dzieci potrafią już zadbać o naszą Matkę Ziemię

Monika Chłapek