🦕 Dzień Dinozaura w naszym Przedszkolu🦖

Cdn…

Joanna Wójcik

DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE DRUGIEJ

W grupie drugiej, w  Dzień Dinozaura, dzieci odwiedził dinozaur – Pani Kinga. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcie z naszym Dino. Malowały kolorowankę z dinozaurami i małym misiem, słuchały też opowiadania o małym dinozaurze oraz bajkę o dinozaurach. Dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły i dlaczego wyginęły oraz, jak wyglądał wtedy świat.  Dzieci przez zabawę poznawały ciekawostki na temat dinozaurów dobrze się bawiąc.

Monika Chłapek

DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE STARSZAKÓW

Choć te prehistoryczne  gady dawno wyginęły, to ich życie wciąż stanowi zagadkę.

Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak,  na naszą salę Dinozaur się wkradł. Był cały, no prawie cały zielony i ciekawie rozglądał się na wszystkie strony. Choć dinozaury nie zawsze potrafiły przystosować się do środowiska, w którym przyszło im żyć, to ten wiedział, że w przedszkolu w czasach pandemii obowiązuje maseczka. Był to sympatyczny osobnik, przypominający co nieco znaną nam osobę, ale mniejsza z tym. Potrafił tak jak my robić groźne miny i poruszał się z wdziękiem charakterystycznym dla tego gatunku.

W dniu poświęconym dinozaurom  dowiedzieliśmy się, jak wyglądał świat przed milionami lat, jak żyły te prehistoryczne gady, dlaczego wyginęły.  Poznaliśmy ciekawostki z ich życia oraz dowiedzieliśmy się, skąd wiedzę o życiu dinozaurów  czerpią naukowcy i badacze. Dzięki prezentacji multimedialnej mogliśmy zobaczyć jak wyglądają wykopaliska i proces rekonstrukcji wyglądu dinozaura na podstawie znalezionych kości, wiemy też, czym zajmuje się paleontolog.

Mając do dyspozycji trochę materiałów plastycznych sprawne rączki starszaków wyczarowały jurajski park wraz z jego mieszkańcami, a miłośnicy dinozaurów narysowali specjalny panoramiczny obrazek poświęcony prehistorycznym gadom. Dzięki  naszym konstruktorom  powstały z klocków Lego piękne miniatury dinozaurów.

Potem pojawiły się na parkiecie przedmioty związane z techniką, takie jak stary telefon stacjonarny z numeryczną tarczą i telefon komórkowy nowej generacji. Pojawiło się też pytanie, co mają te przedmioty mają wspólnego z dinozaurami.  Otóż tak jak pradawne dinozaury ustąpiły miejsca obecnym  zwierzętom tak stare urządzenia, osiągnięcia techniki lat wcześniejszych zostały wyparte przez bardziej wszechstronne nowsze ich warianty.  Ale ten czas pędzi!

Joanna Rebes