DZIEŃ KSIĄŻKI W KUBUSIOWYM PRZEDSZKOLU!

Autorstwa admin dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W Kubusiowym Przedszkolu Dzień Książki świętowaliśmy aż 3 dni!

Każda z grup, biorących udział w wydarzeniu, spędziła ten dzień odwiedzając Bibliotekę Krakowską!

Dowiedzieliśmy się czym różni się biblioteka od księgarni, jakie są różnice między książkami dla dzieci a tymi, dla dorosłych, a zwiedzając bibliotekę, poznaliśmy jej pomieszczenia, z których każdy z nas może korzystać do woli. Oglądaliśmy ogromne regały z lekturami dla ludzi w różnym wieku – przechodziliśmy między nimi, zachwycając się ich wielkością. Przeglądaliśmy także księgi, książki, książeczki w poszukiwaniu bibliotecznych pieczątek.

Każda grupa wręczyła Pani, która prowadziła zajęcia w bibliotece, podziękowanie, za ten jakże wartościowy czas. W zamian i my otrzymaliśmy małe pamiątki – zakładki z logo Biblioteki Krakowskiej od Pani Renaty Kruczek oraz emblematy Przyjaciela Książki od Pani Agnieszki.

Każdy z nas, mógł w ramach obchodów Dnia Książki, przynieść swoją ulubioną książkę do przedszkola!
Wreszcie mogliśmy pokazać je i opowiedzieć o nich swoim rówieśnikom.

Tego dnia także, poznaliśmy zasady szanowania książek i to, dlaczego tak ważne jest, by być aktywnym czytelnikiem –  podobno (według Umberto Eco) „Kto czyta książki – żyje podwójnie” – wiedzieliście?

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMIKU Z TEGO INTENSYWNEGO I NIEZAPOMNIANEGO DNIA!

mgr Agnieszka Treffon – koordynator wydarzenia