Koniec kwietnia w grupie III

Grupa III po powrocie z nauczania zdalnego cieszy się spacerami i pogodą, kiedy tylko ma okazję 🙂 Dzieci obserwują budzącą się do życia naturę, pierwsze oznaki zieleni, pąki na drzewach i kolorowe kwiaty, a nawet smoka 🙂  Podczas spacerów ćwiczymy wiele umiejętności: matematyczne- przeliczając kwiaty, określając co jest większe, a co mniejsze, czy też czego jest więcej; przyrodnicze- utrwalając nazwy roślin i zwierząt; językowe- dzieląc nazwy na sylaby, określając pierwsze głoski.

Nasza grupa otrzymała również od Pani Dyrektor grę zręcznościową “Krzesełka” oraz rurki  “Straws” do zabaw konstrukcyjnych, cudownie rozwijających wyobraźnię i kreatywność dzieci. Oczywiście dzieci dzielnie uczą się nowych rzeczy podczas zajęć dydaktycznych i utrwalają zdobytą już wiedzę. W ostatnim czasie z okazji Dnia Ziemi rozmawialiśmy o tym, jak dbać o naszą planetę i jakimi decyzjami każdego dnia możemy jej pomóc. Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich kolorów pojemników, wiedząc, że niektóre z nich dostaną nowe życie. Rozmawialiśmy dlaczego z pozostawionego w lesie szkła może wybuchnąć pożar, dlaczego warto gasić światło kiedy wychodzimy z pomieszczenia czy zakręcać wodę podczas mycia zębów. Jak również o tym, że warto zabierać ze sobą swoje materiałowe torby i woreczki na zakupy, częściej wybrać spacer bądź rower, aniżeli auto i zabrać ze sobą wodę w wielorazowej butelce czy bidonie.
Ewa Pałasz