Magiczna moc bajek w grupie II

W ramach realizacji modułu IV pt.: “Jesteśmy Razem, pomagamy sobie wzajemnie” grupa Tygrysków zapoznała się z wybranymi książeczkami z serii “Bajki bez barier”.
Książka A. Chmielewskiej pt.: “Ślimak” przybliżyła nam świat osób z niedosłuchem. Wspólnie sprawdzaliśmy, jak można porozumiewać się bez słów. Dzieci wymyślały gesty, a grupa próbowała je rozpoznać.
Dzięki książce pt.: “Leo i Nela” mogliśmy sprawdzić, jak wygląda świat osób z niepełnosprawnością ruchową, a “Tajemnicę znikających ciasteczek” odkrył Mikołaj, który urodził się z zespołem Downa.
Dzieci bardzo polubiły przygody Kamila z książki Tomasza Małkowskiego (“O Kamilu,który patrzy rękami”). Wspólnie przygotowaliśmy grę “Sensoryczne memo”, w którą moglibyśmy zagrać z niewidomym Kamilem.
Małgorzata Necel