Niezapomniany czas i wspaniałe wydarzenia – grupa III

W ostatnim czasie grupa III przeżyła wiele wspaniałych chwil!

W zeszłym tygodniu odbyliśmy podróż do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Japonii. Poznaliśmy nazwy wysp oraz specyficzną florę i faunę danego rejonu. Mówiliśmy także o cechach rozpoznawczych tego kraju. Następnie każde dziecko uczyło się robić psa z origami – były to bardzo fascynujące zajęcia! Na koniec, chodziliśmy po muzeum gdzie tematem wystawy były Polskie Tatry. Poznaliśmy ciekawe historie i legendy związane z Japonią. Było to niezapomniane wyjście!

W ciągu tygodnia rozmawialiśmy na tematy różnych kultur. Poznaliśmy dzieci z różnych stron świata, przybliżyliśmy sobie wiedzę na temat ich krajów oraz kultur. Stworzyliśmy również prace plastyczne, w których mieliśmy okazję zrobić pióropusze. Co więcej, w ostatnim czasie mieliśmy także wiele zabaw matematycznych. Utrwalaliśmy zarówno dodawanie jak i odejmowanie.

Dużą atrakcją był również Dzień dziecka! Było wiele atrakcji, dlatego wszyscy zapamiętamy ten dzień na długo!

W ostatnich dniach, rozmawialiśmy na temat różnych dyscyplin sportowych. Czerpaliśmy informację związane z zawodami i sportami. Graliśmy w sportowe kalambury, a także tworzyliśmy prace plastyczne, które widoczne są w naszej przedszkolnej szatni. Co więcej, utrwalaliśmy figury geometryczne oraz doskonaliliśmy orientację w schemacie własnego ciała.