Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”- II grupa

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” w II grupie  zrealizowaliśmy dwa zadania: „Sztuka ziemi (land art.)” – tworzenie obrazów przy użyciu materiału przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści oraz „Obrazy malowane na mleku” – eksperyment zainspirowany twórczością Wojciecha Fangora.

Inspiracją do działania były oglądane obrazy  przedstawiające różne przykłady sztuki ziemi, poprzez które dzieci poznały materiał z jakiego tworzone były prace i ich tematykę. Te zajęcia odbyły się w naszym ogrodzie i wspaniale rozwijały kreatywność i zainteresowanie światem przyrody. Powstały pomysłowe kompozycje w zupełnej swobodzie w wykorzystywanej powierzchni twórczej.

Wykonanie drugiego zadania poprzedziły dzieła z charakterystycznymi kołami, falami o rozmytych krawędziach autorstwa W. Fangora. Takie rozmyte obrazy dzieci tworzyły …. na mleku, „malując” je patyczkami. Pod wpływem delikatnych nawet ruchów ukazywały się fantazyjne, barwne kształty.

Te piękne dzieła mogły jednak pozostać trwale tylko na fotografii.

Agata Adamska