Pierwsza Wigilia Maleństw w naszym Przedszkolu

W czwartek 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Wigilie grupowe. Maleństwa odbyły swoją pierwszą Wigilię w naszym przedszkolu. Na początku dzieci bacznie obserwowały jak Panie przygotowywały stół na uroczysty obiad.

Nim zaczęliśmy jeść obiad Pani Monika w imieniu wszystkich Pań z grupy złożyła wszystkim dzieciom życzenia i prosiła, aby przekazali je również swoim rodzicom, podzieliliśmy się opłatkiem. I tak zaczął się obiad, usiedliśmy do stołu wspólnie z naszymi Paniami, aby wspólnie zjeść potrawy, jakie
tradycyjnie przygotowuje się na Wigilię. Nasze wspólne świętowanie było wstępem do przeżywania w gronie rodzinnym świąt Bożego Narodzenia. Podczas posiłku słuchaliśmy pięknych polskich kolęd. Na koniec zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcia.

Monika Chłapek i Marta Falińska – wychowawczynie grupy I .