Spotkanie z ratownikami medycznymi

W dniu 18. 02. br w naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych.

Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywieziony przez siebie fantomie. Dzieci  obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.

Później próbowały robić to samo na swoich misiach przyniesionych z domu. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych poprzez zabawę.

Starsze grupy na koniec spotkania z ratownikami dowiedziały się co to jest korytarz życia, kiedy i po co się go robi. Następnie dzieci pod kierunkiem naszych gości  utworzyły z przedszkolnych samochodów taki korytarz życia.

Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Monika Chłapek