Świąteczny grudzień w grupie IV – czyli o tym jak przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia!

Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia

już od pierwszych dni, ten zimowy miesiąc przepełniony jest niezwykłą aurą, która towarzyszy każdemu z nas – aż do dnia rozpoczęcia kolejnego roku! W naszej grupie w tych ostatnich dniach panował klimat przedświąteczny! pełen był przygotowań i zajęć dotyczących świąt, tradycji z nimi związanych, symboli jak i rodzinnej integracji.

Zapraszamy do kliknięcia Czytaj więcej” i obejrzenia relacji z minionych wydarzeń!

W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas niezwykli goście, którzy umożliwili nam rozpoczęcie tego tygodnia jeszcze mikołajkowym, muzycznym klimatem! Zabawy, śpiewy i nowe przyjaźnie napełniły nasze serca dobrem, tolerancją i wzajemnym zrozumieniem. Kolejne dni wypełniały się różnego rodzaju aktywnościami i zadaniami o świąteczno-zimowej tematyce. Nowe doświadczenia i zabawa gliną, watą, sztucznym śniegiem umiliła nam te grudniowe dni. Oczywiście nie zabrakło nam czasu na naukę, poznanie i utrwalenie tradycji Bożonarodzeniowych, świątecznych i zimowych. Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie srogiej pory roku ale również mogliśmy spędzić trochę czasu na śnieżnych eskapadach! Oj to był naprawdę magiczny czas, który wypełniony był ćwiczeniami, śpiewem, świętowaniem urodzin Naszych Przedszkolaków jak i również realizacji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz kolejnego z zadań projektu Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko.

Ostatnie dni przedświąteczne wzbogacone były o uroczysty, wigilijny – nasz przedszkolny obiad!

Zrozumieliśmy, że podtrzymywanie tradycji jest niezwykle cennym, łączącym serca wydarzeniem.