Wiosna tuż, tuż – GRUPA IV

Ostatnie dni przed nadejściem kalendarzowej wiosny były w naszej grupie czasem poszukiwania i poznawania jej zwiastunów. Dzieci wypowiadały się na  temat znaczenia słowa zwiastun, na temat treści utworów literackich oraz zaobserwowanych śladów wiosny. Starszaki utrwalały nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku, zwracając uwagę na cykliczność ich występowania oraz to, że bez względu na pogodę, pory roku występują zawsze w tej samej kolejności. W zabawach matematycznych dzieci rozwijały umiejętności liczenia, dodawania i odejmowania w zakresie 10, poznały zapis cyfrowy liczby 10. W tym tygodniu zabawy i ćwiczenia związane były z poznaną literą  j: małą i wielką, drukowaną (5-latki) i pisaną (6-latki). W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży dzieci kolejny raz uczestniczyły  w zajęciach ogólnorozwojowych. Powstało też wiele wspaniałych rysunków i piękne prace plastyczne z wiosennymi kwiatami.

Agata Adamska