Wydarzenia grudniowe w grupie III

Grudzień  to miesiąc inny niż wszystkie pozostałe – czas spotkań i świętowania.

Już w pierwszych dniach dzieci spotkały się z górnikiem, a ponieważ 4 grudnia górnicy mają swoje święto, więc nasza grupa wspólnie przygotowała laurkę, zdobywając przy tej okazji wiele wiadomości o ich pracy. Te informacje zostały wykorzystane przy tworzeniu rysunków, które później niezwykle zainteresowały gościa i skłoniły do opowieści o kopalni.

Kolejny ważny dzień to wspólne ubieranie choinki, które było okazją do współdziałania w radosnej atmosferze, a szczególnie podczas tworzenia razem jednego dłuuugiego łańcucha z kolorowego papieru. Był tak długi, że mierzył ponad dwadzieścia kroków lub czterdzieści stóp. Dzieci sprawdzając, jak jest długi poznawały różne sposoby pomiaru. Po założeniu na choinkę okazało się, że jest idealnej długości.

Przyszedł też czas na bardzo oczekiwanego gościa. Święty Mikołaj również został obdarowany przez dzieci pięknymi obrazami Jego postaci, stworzonymi na podstawie poznanej legendy o Św. Mikołaju.