Archiwum 1 marca 2024

Maleństwa poznają kosmos

W ostatnim tygodniu lutego Maleństwa poznawały Kosmos. Poznały nazwy planet, dowiedziały się co to jest Układ Słoneczny. Wykonały rakietę z figur geometrycznych. Dmuchaliśmy balon, który potem puszczaliśmy jak rakietę. „Chodziliśmy” po chmurach. Bawiliśmy się „kosmicznym” kamieniem. Dowiedzieliśmy się co to są Ufoludki i czy istnieją naprawdę.

W krainie dinozaurów- Grupa IV

Cały miniony tydzień poświęcony był tematyce dinozaurów. Sówki codziennie prezentowały swoje dinozaurowe kolekcje oraz poszerzały wiedzę na temat różnych gatunków dinozaurów. W tym tygodniu Sówki codziennie wychodziły na spacery, uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych w SCKM oraz brały udział w zajęciach z cyklu Akademia Przedszkolaka na Tauron Arenie 🙂
 Katarzyna Kubik, Nikola Wicińska- Wychowawczynie gr. IV

Co jest z czego zrobione- my już wiemy! – Grupa II

Mijający tydzień Króliczki rozpoczęły od  świętowania urodzin aż trójki solenizantów☺  Jak co tydzień doskonaliliśmy swoje poczucie rytmu na zajęciach rytmicznych. Dowiedzieliśmy się również z czego i w jaki sposób wytwarza się chleb, ubrania, gliniane wazoniki, papier. Z zapałem  tworzyliśmy różnorodne konstrukcje przestrzenne z nowych klocków, które dostaliśmy od Pani Dyrektor☺ Jak zwykle nie było czasu na nudę;)

Alicja Wąś, Marta Kamińska – Wychowawczynie gr. II

Muzyka jest wszędzie – także u Tygrysków

W tym tygodniu dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Poznały nazwy, wygląd i brzmienie różnych instrumentów. Przedszkolaki wykonywały marakasy, aby wykorzystać je do wspólnej zabawy. Dzięki temu stworzyliśmy wspaniałą orkiestrę. Podsumowaniem tematu były zagadki muzyczne  oraz instrumentalizacja słuchanego utworu. Nie zabrakło również ruchu, ponieważ dużo czasu spędzaliśmy na zewnątrz podczas zabawy na placu zabaw oraz na zajęciach ruchowych.
Dorota Trybuła – wychowawczyni gr. III